Байерн Мюнхен и Леверкузен с победи в Бундеслигата (видео)

Преследването между Байер Леверкузен и Байерн Мюнхен в Бундеслигата продължава, като и двата отбора постигнаха победи в 20-ия кръг.

Лидерът в класирането Леверкузен се наложи над Дармщад с 2:0 като гост. И двете попадения за тима на Шаби Алонсо вкара Натан Тела - по един във всяко полувреме. Така Байер остава на първо място в класирането, като запази аванса си от две точки пред баварците.

По същото време Байерн победи Борусия Мьонхенгладбах с 3:1 у дома и сложи край на дългата си серия без успех над този тим. На Байерн му се наложи да прави пълен обрат, след като Нико Елведи изведе гостите напред в резултата в 35-ата минута. Александър Павлович успя да изравни в самия край на първата част. В 70-ата минута Хари Кейн изведе тима на Томас Тухел напред в резултата, като бе на точното място и направи добавка с глава. Това бе 24-ият му гол за сезона, като това е рекорд за играч, който играе първи сезон в Бундеслигата. Пет минути преди края Матайс Де Лихт с глава фиксира крайното 3:1.