Кейн отново герой за Байерн, този път при успех срещу Щутгарт

Хари Кейн заби нови два гола в Бундеслигата при победата на Байерн Мюнхен с 3:0 над Щутгарт и вече има 20 в германския елит от началото на сезона.

Още във втората минута момчетата на Тухел организираха светкавична атака, а Лирой Сане поднесе топката на празна врата на Кейн, който нямаше как да сбърка за 1:0. През цялото първо полувреме домакините доминираха. Те направиха невероятни пропуски, а две попадения им бяха отменени заради засади.

В 55-ата минута Байерн вкара второ попадение. Ким Мин Джей изпълни пряк свободен удар, а Хари Кейн с глава я вкара в мрежата за 2:0.

В 63-ата минута баварците направиха преднината си класическа. Александър Павлович центрира от корнер, а Ким Мин-Джае нанесе удар с глава от точката за изпълнение на дузпа, топката се отклони в резервата Антони Руо и влезе във вратата за 3:0.

С победата Байерн събра 35 точки отново се доближи на четири зад лидера Байер Леверкузен. Тимът на Чаби Алонсо по-рано днес победи Франкфурт също с 3:0, седмица след като Айнтрахт отвя баварците с 5:1. Щутгарт остава четвърти с 31 пункта.