Хумелс герой за Дортмунд срещу Фрайбург (видео)

Немският гранд Борусия Дортмунд премина през два пълни обрата, за да може да победи Фрайбург с 4:2 като гост в зрелищен мач от четвъртия кръг на Бундеслигатга.

На "Европа-Парк“ гостите започнаха по-добре и в 11-ата минута закономерно поведоха в резултата. Юлиан Бранд центрира добре от ъглов удар, като в далечния край на наказателното поле най-високо скочи Матс Хумелс и с глава порази вратата на Ноа Атуболу.

Като цяло Хумелс се превърна в герой за своя тим, реализирайки още едно попадение. Именно второто попадение на защитника се оказа ключово, тъй като беше за 3:2 и падна в 88-ата минута. По още един гол добавиха Даниел Мален (60) и Марко Ройс (90+2). За Фрайбург се разписаха Лукас Хьолер (45+3) и Никлас Хьофлер (45+6), който в 82-ата минута получи и червен картон.

С този успех тимът на Един Терзич излезе на 7-о място във временното класиране с 8 точки, докато Фрайбург е 9-и с 6 точки в актива си.