Щутгарт запази мястото си в германския елит

Днес, 5 юни, се проведе реваншът между Хамбургер и Щутгарт от плейофите на германската Бундеслига. Мачът се проведе в Хамбург на стадион "Фолкспаркщадион" и завърши с победа на гостите с резултат 3:1. В първия мач Щутгарт победи с 3:0 и така си запази място в Бундеслигата за сезон 2023/2024.

"Динозаврите" откриха резултата в мача още в шестата минута: халфът Сони Кител се разписа след пас на нападателя Жан-Люк Домпе. В 17-ата минута след гледане на ВАР голът на нападателя на Щутгарт Серу Гираси бе отменен.

Развръзката се случи след почивката. "Швабите" изравниха чрез френския полузащитник Енцо Мийо в 48-та минута. Енцо оформи дубъл в средата на втортаа част, а в седмата добавена минута резервата Силас Катомпа Мвумпа отбеляза третото попадение за гостите.

Така според резултатите от сезон 2022/2023 Херта Берлин и Шалке 04 Гелзенкирхен излетяха от Бундеслигата, а Хайденхайм и Дармщад 98 за новите членове на елита.