РБ Лайпциг шокира Байерн насред Мюнхен (видео)

РБ Лайпциг постигна едва втория си успех в историята срещу Байерн. Като капак на всичко, това се случи в Мюнхен и така баварците дават златен шанс на Борусия Дортмунд да ги измести от първото място. Байерн инкасира поражение с 1:3 пред погледа на шокираните си фенове.

Серж Гнабри откри за домакините в 25-ата минута. Асистенцията бе на Томас Мюлер, който изведе голмайстора по отличен начин. След почивката обратът бе факт. В 65-ата минута Конрад Лаймер изравни за РБ Лайпциг, а Кристофър Нкунку вкара втори гол за тях от дузпа в 76-ата минута. Трети гол добави Доминик Собослай в 85-ата минута, отново от дузпа.

Байерн остава с точка повече от Дортмунд, но утре предстои мач на BVB и при успех "жълто-черните" ще изместят своя голям съперник от върха.