Дортмунд зарадва Байерн с равенство (видео)

Борусия Дортмунд не успя да спечели гостуването си на Бохум от 30-ия кръг на Бундеслигата. "Жълто-черните“ стигнаха само до равенство 1:1. Борусия остава на лидерската позиция с 61 точки, но Байерн Мюнхен дебне с две по-малко и мач пасив.

30 секунди след началния съдийски сигнал Бохум откри резултата чрез Антони Лосила, чийто удар с десния крак извън пеналта намери горния ляв ъгъл.

"Жълто-черните“ първо успяха да се съвземат и изравниха секунди по-късно. Това се случи в 7-ата минута. Себастиан Алер беше изведен в наказателното поле. Той пусна към непокрития Карим Адейеми. Младокът нямаше как да пропусне от напълно чиста позиция – 1:1.

През втората част играчите на BVB продължиха да създават много положения. Адейеми бе най-активният за гостите, както и Джуд Белингам имаше няколко добри включвания, но те не успяха да реализират положенията си.