Дортмунд с наказателна акция срещу Кьолн

Борусия Дортмунд записа впечатляваща победа с 6:1 над гостуващия Кьолн в среща от кръга на Бундеслигата.

Марко Ройс и Себастиан Алер се отчетоха с по две попадения за успеха, който изкачи "жълто-черните" на върха в класирането. Рафаел Герейро откри резултата в 15-ата минута, а две минути по-късно той асистира за първия гол в мача на Алер. В 32-ата минута Герейро се отчете с нова асистенция, но този път за Ройс. Четири минути по-късно Дониел Мален, който асистира за първия гол, направи резултата 4:0.

Все пак Кьолн върна един гол в 42-ата минута, когато Дави Селке се разписа. След почивката обаче "жълто-черните" стигнаха до нови два гола, отбелязани в средата на второто полувреме. Алер и Ройс добавиха по един гол, оформяйки и крайното 6:1.