Байерн с трудна победа срещу Щутгарт (видео)

Байерн Мюнхен победи Щутгарт с 2:1 като гост в двубой от 23-ия кръг на германското първенство по футбол и отново се върна на върха във временното класиране.

След втория се пореден успех в Бундеслигата Байерн събра 49 точки, колкото има и вторият Борусия Дортмунд. Щутгарт остава 15-и, точно над зоната на изпадащите, с 19 точки в актива си.

За гостите се разписаха Матайс де Лихт в 39-ата минута и Ерик Максим Чупо-Мотинг в 62-ата, а Хуан Переа намали за Щутгарт в 88-ата минута.

Джамал Мусиала можеше да даде аванс за гранда от Мюнхен още в 13-ата минута, но ударът му бе блокиран. В 39-ата обаче той асистира за попадението на Де Лихт, с което нидерландецът направи резултата 1:0.

Тома Мюлер изведе отлично Ерик Максим Чупо-Мотинг в 62-ата минута за 2:0, а влезлият като резерва за Щутгарт колумбиец Хуан Переа оформи крайното 2:1 за Байерн в 88-ата минута.