Дортмунд удари Лайпциг и мечтае за титлата

Борусия Дортмунд се наложи над РБ Лайпциг с 2:1 на "Сигнал Идуна Парк" в откриващата среща от 23-ия кръг в Бундеслигата.

Марко Ройс откри резултата, разписвайки се от дузпа след 21 минути игра. Емре Джан удвои аванса на BVB малко преди почивката. Бившият играч на Ливърпул се разписа в 39-ата минута и до голяма степен сложи край на интригата.

Гостите все пак успяха да се върнат в мача в 74-ата минута, когато Емил Форсберг успя да се разпише и да направи интересни заключителните минути. Все пак до края до нов гол така и не се стигна и така 3-те точки отидоха на сметката на "жълто-черните" за радост на домакинските феновете на стадиона.

Дортмунд е лидер в класирането, но тепърва ще се играят още мачове от този кръг.