Дортмунд не се затрудни особено срещу Херта

Борусия Дортмунд победи Херта с 4:1 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата. С шестия си пореден успех футболистите на Един Терзич се изравниха с Байерн и Унион Берлин на върха в класирането, като и трите отбора имат по 43 точки. Херта остава на предпоследната позиция с 17 пункта.

В 27-ата минута Борусия излезе напред. Марко Ройс подаде към Карим Адейеми , който се завъртя с пета и вкара атрактивно попадение. Само пет минути по-късно Карим Адейеми центрира към Дониел Мален и нидерландският нападател се разписа. При атаката обаче направилият чудесен мач Адейеми получи контузия и бе принудително заменен.

В началото на второто полувреме Херта върна един гол чрез Люка Тусар. В 76-ата минута Марко Ройс даде аванс от 3:1 за Борусия, след като се разписа пряк свободен удар. В последната минута Юлиан Брант оформи крайното 4:1.