Борусия Мьонхенгладбах зашлеви шамар на лидера Байерн (видео)

Борусия Мьонхенгладбах се наложи над гостуващия Байерн Мюнхен с 3:2 в мач от 21-вия кръг на Бундеслигата.

Още в 8-ата минута на двубоя Байерн Мюнхен остана с десетима души на терена, след като централният бранител Дайо Упамекано направи много грубо нарушение, за което бе изгонен с директен червен картон от главния рефер Тобиас Велц.

Домакините откриха чрез Ларс Щиндъл (13'). Йонас Хофман намери Ларс Щиндъл, който засече от воле в долния десен ъгъл на вратата, пазена от Ян Зомер, с което изведе Гладбах напред.

В 35-ата минута обаче Байерн изравни. Алфонсо Дейвис проби отляво и пусна чудесен пас до Ерик Максим Чупо-Мотинг, който бе безпощаден и изравни за 1:1, като реализира 8-и гол за сезона.

Йонас Хофман (55') и Маркюс Тюрам (84') затвърдиха победата за домакините. Резервата Матис Тел вкара за 3:2 в третата минута на даденото от съдията 4-минутно продължение.

След този успех Гладбах се изкачва до 8-ата позиция във временното класиране в Бундеслигата с актив от 29 пункта, докато Байерн Мюнхен остава на върха с 43 точки, но Унион Берлин може да заеме първото място при победа над Шалке.