Дортмунд мачка, Алер с първи гол след възстановяването си

Себастиан Алер вкара първия си гол след възстановяването си от онкологично заболяване. Нападателят на Борусия Дортмунд беше точен при домакинския успех с 5:1 над Фрайбург в мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. BVB като цяло бе по-добрият отбор и заслужено се поздрави с победа в мача. Трябва обаче да се отбележи, че още в 17-ата мнута Килиан Силдилиа беше изгонен за два жълти картона. Така задачата на Борусия стана доста по-лесна.

В 26-ата бившият футболист на Фрайбург Нико Шлотербек вкара за 1:0. Гостите изравниха в последните секунди на първото полувреме с първия си удар във вратата изобщо. Точен беше Лукас Хьолер.

След почивката головете валяха във вратата на Фрайбург. Карим Адейеми вкара първото си попадение на този стадион с екипа на “жълто-черните". Той реализира в 48-ата след атрактивна асистенция на Джуд Белингам. Само три минути по-късно дойде Алер бе точен с глава след центриране на Рафаел Герейро. До края на мача Юлиан Бран и Джовани Рейна добавиха по още едно попадение.