Байерн с очаквана победа над Шалке (видео)

Шампионът Байерн Мюнхен спечели за десети път от началото на сезона в Бундеслигата, след като се наложи като гост с 2:0 на последния в класирането Шалке 04 в среща от 15-ия кръг.

В 38-а минута Сежр Гнабри откри резултата с прецизен удар в долния ляв ъгъл на втората на домакините след асистенция на Джамал Мусиала.

Седем минути след началото на второто полувреме страхотен дълъг пас на Мусиала намери Ерик Максим Чупо-Мотинг, който беше оставен непокрит в наказателното поле. Той имаше време да овладее топката и да я изпрати в долния ляв ъгъл за 2:0.

Баварците бяха без контузените Томас Мюлер и Садио Мане и въпреки това постигнаха целта си тази вечер.

Байерн е на върха в класирането с 34 точки, на шест пред втория РБ Лайпциг, а Шалке 04 остана последен с едва 9 точки от началото на сезона.