Борусия Мюнхенгладбах разби Дортмунд

Борусия Мюнхенгладбах триумфира с 4:2 над Борусия Дортмунд в едно от последните дербита за 2022 г. в германската Първа Бундеслига. Зрителите на "Борусия Парк“ станаха свидетели на един страхотен двубой с множество атаки и към двете врати, но накрая домакините имаха пълното право да празнуват, защото отново се наредиха в борбата за челните места.

Първото полувреме се превърна в съвременна футболна поезия, благодарение на головете на Йонас Хофман, Юлиан Брандт, Рами Бенсебайни, Маркис Тюрам и Нико Шлотербек за резултата от 3:2. Секунди след началото на втората част Куадио Коне получи топката от Хофман и с изненадващ удар по земя направи 4:2.

В 68-ата Хофман вкара пети гол за домакините, но той бе отменен след проверка с ВАР. Съдиите прецениха, че е имало нарушение в изграждането на атаката при борба за топката между Тюрам и Хумелс.