Байерн отново се подигра с абонатите от Бремен

Байерн Мюнхен победи Вердер Бремен с 6:1 в мач от 14-ия кръг на Бундеслигата. Илия Груев бе титуляр и направи 59 минута за Вердер. Той обаче не успя да помогне на "вердерските музиканти".

Баварците поведоха в резултата още в 6-ата минута на мача. Отбита топка стигна до Джамал Мусиала, който я прати в долния ляв ъгъл за 1:0. В 10-ата минута Вердер се върна в двубоя. Антони Юнг оползотвори хубав пас на Мичел Вайзер, превръщайки го в гол за 1:1.

В 16-та минута Байерн Мюнхен получи правото да изпълни дузпа, след като Серж Гнабри бе съборен в наказателното поле, а съдията след преглед с ВАР посочи бялата точка. Чупо-Мотинг се нагърби с изпълнението, но изстрелът бе слаб и Павленка отрази наказателния удар.

В последствие с хеттрик се отличи Серж Гнабри (22', 28', 82'), като между попаденията му името си сред голмайсторите записа и Леон Горетцка (26'), за да сложи точка на спора Матис Тел в 85-ата минута.