Байерн с труден успех над Херта (видео)

Байерн Мюнхен надви Херта Берлин с 3:2 като гост в мач от 13-ия кръг на Бундеслигата. Това отново изкачи тима на първо място за сметка на Унион Берлин, който обаче е с двубой по-малко.

До 38-ата минута интригата изглеждаше тотално ликвидирана, защото правещият фурор този сезон Ерик Максим Чупо-Мотинг тъкмо беше вкарал два пъти в рамките на 70 секунди, а още в 12-ата минута Джамал Мусиала бе открил резултата.

"Старата дама" обаче мислеше различно и до почивката върна две попадения. Дежурният заподозрян Доди Лукебакио отново наказа удобния си противник Байерн, а Дейви Зелке вкара от дузпа малко преди паузата.

След почивката също бе интересно. ВАР лиши Байерн от ново попадение в 58-ата, когато защитникът на Херта Агустин Рохел отклони топката в собствената си мрежа. Повторенията обаче показаха, че при атаката Алфонсо Дейвис е бил в засада. Пет минути по-късно канадският национал се хвана за задната част на дясното си бедро и беше заменен.

Футболистите на Херта се бореха до финалните секунди, в които даже претендираха за дузпа за игра с ръка на Дайо Упамекано, но такава не беше отсъдена.