Дортмунд с нов слаб мач от старта на сезона (видео)

РБ Лайпциг прегази отбора на Борусия Дортмунд с 3:0 в мач от шестия кръг в Бундеслигата.

Домакините поведоха още в 6-ата минута. След центриране от корнер топката стигна до Вили Орбан, който с глава прати топката във вратата за 1:0.

BVB не успя да стигне до нещо по-опасно, а в 34-та минута Тимо Вернер намери Доминик Собослай с хубав извеждащ пас, но защитниците на гостите внимаваха и спряха унгареца. Халфът на Лайпциг се възползва далече по-добре от положение в 45-та минута, когато овладя топката и шутира силно от дистанция. Ударът му попадна в горния ляв ъгъл и така Лапциг поведе с 2:0.

През втората част РБ Лайпциг успяваше да удържа резултата без да бъде заплашван кой знае колко от играчите на Борусия.

Пет минути преди края на редовното време домакините подпечатаха победата си. Амаду Айдара бе изведен на добра позиция от Тимо Вернер и се разписа за 3:0.