Дортмунд с минимална победа и временно на първо място (видео)

Борусия Дортмунд е новият лидер в германската футболна Бундеслига. "Жълто-черните“ откриха 5-ия кръг на първенството с минимален успех пред над 79 000 зрители срещу гостуващия Хофенхайм.

Единственото попадение реализира капитанът на тима Марко Ройс в 16-ата минута, а асистенцията бе на Юлиан Брант.

Лошата новина за тях е, че талантливият младок Джейми Биное-Гитенс се контузи малко преди почивката и бе заменен принудително. А добрата, че удържаха успеха до края, въпреки натиска на гостите в заключителната част на дубоя и пропуските си през второто полувреме.

"Жълто-черните" на практика се реваншираха на феновете си, защото при последното им домакинство загубиха с 2:3 от Вердер Бремен, при положение, че водеха с 2:0.

Така Борусия записа четвърта победа от началото на сезона и временно излезе начело на Бундеслигата. Тимът е с актив от 12 точки, на 2 пред Байерн Мюнхен и Унион Берлин, които обаче са с мач по-малко.