Новият любимец на феновете носи победата на Дортмунд

Борусия Дортмунд се наложи над Херта Берлин само с 1:0 в мач от четвъртия кръг на Бундеслигата.

Резултатът на Олимпийския стадион в германската столица можеше да е много по-голям в полза на гостите, но Оливер Кристенсен направи редица решителни спасявания, които в крайна сметка се оказаха недостатъчни, след като Антони Модест с дебютния си гол за вестфалци върна Борусия на победния път.

В 32-ата минута Модест засече с глава центриране на Йозджан и вкара първия си гол с екипа на новия си отбор.

После с пропуски се отличи и Карим Адейеми, а пред другата врата Кобел отрази удари на Йоветич и закачи кълбото след шута на Рихтер, който след това се отби в напречната греда.

За столичани това е ново разочарование и отборът вече има три загуби и едва едно равенство.