Байерн получи титлата след равенство (видео)

Байерн Мюнхен и Щутгарт изиграха мач от 33-ия кръг на Бундеслигата. Двубоят завърши при равен резултат 2:2. Резултатът от днешната битка е без значение за отборът на Байерн, който вече е сигурен победител в немското първенство. Щутгарт от своя страна спечели ценна точка, която може да помогне на отбора са се спаси от изпадане. След срещата Байерн ще получи шампионския трофей, тъй като това е последният им домакински мач за този сезон.

Първият гол дойде едва в 8-та минута, когато гостите откриха резултата с попадение на Тиаго Томаш. Десетина минути преди почивката Константинос Мавропанос си заби автогол след хубава акция на Серж Гнабри, а пълният обрат беше осъществен от преподписалия тази седмица Томас Мюлер в 44-ата минута за 2:1. В 52-та минута Саша Калайджич спаси гостите от загубата след като засече топката с глава за 2:2.