Дортмунд с очаквана победа срещу Гройтер Фюрт (видео)

Борусия Дортмунд ще завърши сезона в Бундеслигата като подгласник на шампиона Байерн Мюнхен. Днес "жълто-черните“ се наложиха над Гройтер Фюрт с 3:1. За "детелините" това бе двубой без значение, тъй като те вече изпаднаха.

Юлиан Бранд откри за Борусия 26-ата, но Йесик Нганкам изравни за Гротейр Фюрт в 70-ата минута. BVB  отново излезе напред след второ попадение на Бранд само две минути по-късно,а резермата Феликс Паслак оформи крайния резултат в 77-ата минуга.

В края гол на Джуд Белингам бе отменен заради засада след проверка със системата ВАР.

Така Борусия си гарантира второто място в крайното класиране, докато Гройтер Фюрт е на последната 18-а позиция.

В друг мач, който се игра днес Байер (Леверкузен) спечели много ценна победа при гостуването си на Хофенхайм с 4:2. Отборът два пъти изоставаше в резултата, но с бързи голове в края на Диаби, Патрик Шик и Лукас Аларио заслужи успеха.