Байерн крачи уверено към титлата

Байрен Мюнхен се наложи с 3:0 като гост на Арминия Билефелд в среща от 30-ия кръг на Първа Бундеслига. Автогол на Якоб Лаурсен в 10-тата минута даде аванс на баварците.

В седмата минута на добавеното време на първата част Серж Гнабри направи резултата 0:2. Германският национал засече по отличен начин от въздуха подаване на Йосуа Кимих и удвои преднината на гостите.

След почивката бе по-скучно. Стигна се до 85-тата минута, когато резервата Джамал Мусиала се възползва по най-добрия начин от чудесна асистенция на Левандовски и успя между бранителите на домакините да отклони топката във вратата.

С успеха на водения от Юлиан Нагелсман тим. Байерн е първи в класирането със 72 точки, като е с 9 точки аванс пред втория Борусия Дортмунд. Арминия остава на предпоследното 17-о място с 26 точки. Байерн може да триумфира с титлата още след седмица, когато приема тъкмо Борусия Дортмунд на "Алианц Арена" в 31-ия кръг.