Леверкузен измъкна победата от Санкт Паули

Байер Леверкузен взе трудна победа у дома срещу Санкт Паули. "Аспирините" се наложиха над своя съперник с 2:1. През първата част и двата тима си размениха няколко по-сериозни положения, но до гол така и не се стигна.

В 5-ата минута Лемън бе близо до това да вкара за гостите, но удара му мина встрани от вратата. Малко по-късно и Леверкузен отвърнаха с шут на Барнета, който обаче нямаше шанс да порази целта. До края на полувремето пропуски направиха звездата на Байер Михаел Балак, Видал и Сам.

След почивката играчите на Санкт Паули направиха няколко пропуска. Все пак в 58-ата минута Такий даде аванс на гостите. Радостта им обаче не бе дълга, след като само 8 минути по-късно Стефан Кислинг изравни. В 77-ата минута играчите на Байер направиха обрат, след като Ларс Бендер вкара, оформяйки крайното 2:1 за Леверкузен.