Байерн с нова грешна стъпка (видео)

Байер Леверкузен спря серията си от 5 загуби срещу лидера Байерн Мюнхен, след като стигна до 1:1 и взе точка от Мюнхен при гостуването си от 25-ия кръг на Бундеслигата. Така до голяма степен интригата се завръща, стига да има кой да се възползва.

Началото на стадион "Алианц Арена" беше за шампионите и попадението на Никлас Зюле в 18-ата минута изглеждаше повече от логично.

В 36-ата минута Томас Мюлер си заби нещастен автогол и това доведе до напрежение в редиците на баварците. Амин Адли имаше цели три златни възможности да отбележи, но веднъж беше спрян от гредата.

Резултатът се запази 1:1 до последния съдийски сигнал, въпреки че баварците отправиха общо 20 изстрела към вратата на "аспирините“.

Така двата отбора поделиха точките и Байерн остава на върха с актив от 59, докато Байер е трети с 45 в своя актив.