Борусия се отдалечава все повече от Байерн (видео)

Аугсбург и Борусия Дортмунд изиграха двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на стадион ВВК Арена.

В 9-та минута удар на Грегорич прелетя близо до границите на вратата на Борусия. 3 минути след това Герейро подаде към Дахуд, който отправи добър изстрел, но вратарят на домакините спаси. В 35-та минута Торган Азар успя да отбележи гол с шут с десния крак за 0:1. Малко преди края на първата част Майер се опита да отбележи изравнителен гол, но Кобел спаси без проблем.

В 77-та минута домакините върнаха един гол за 1:1. Влезлият като резерва Ноа Жоел Заренрен Базее отбеляза чудесен гол и спаси отбора си от загубата. Борусия Дортмунд от своя страна изпуснаха добър шанс да спечелят лесни 3 точки и сега изостават още повече в класирането от лидера Байерн Мюнхен