Отличен Марко Ройс донесе победата над Унион (видео)

Унион Берлин и Борусия Дортмунд изиграха мач от 22-ия кръг на Бундеслигата. Гостите победиха с 0:3 и така остават на 2-ро място след Байерн Мюнхен като изостават с 6 точки. А веднага след тях с 5 точки разлика е отборът на Байер Леверкузен.

Силно начало на мача даде Марко Ройс, който се разписа два пъти само за няколко минути. В 18-та минута получи добра топка и я мушна между краката на вратаря на Унион Андреас Луте. В 25-та минута по идентичен начин с изстрел от близко разстояние успя да даде добър аванс на Борусия при 0:2.

През второто полувреме падна още един гол за "жълто-черните". В 71-та минута Рафаел Герейро получи чудесен пас от Джуд Белингам и оформи крайното 0:3 за Борусия Дортмунд. В 75-та резервата Кевин Мьовалд вкара хубав гол с глава, но той бе отменен заради фал в атака.