Леверкузен разказа играта на Дортмунд (видео)

Байер Леверкузен и Борусия Дортмунд изиграха двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Мачът завърши при резултат 2:5 за гостите.

Двата отбора си размениха по един автогол до 16-та минута. Първо Мануел Аканджи изненада домакините, но после Фримпонг върна жеста и илюзиите на Борусия. Головото пиршество продължи в 20-та минута, когато Флориан Виртц даде преднина на гостите с чудесна контраатака. Малко след това в 28-та минута Роберт Андрих отбеляза при пряк свободен удар за 1:3.

Второто полувреме продължи на високи обороти и още в 54-та минута Джонатан Та с точен удар във вратата на домакините за 1:4. В 87-та минута Муса Диаби довърши "жълто-черните" с пети гол, а в добавеното време Щефен Тигес частично отсрами домакините за финалното 2:5.