Байерн се поизмъчи с Лайпциг (видео)

Байерн Мюнхен и РБ Лайпциг изиграха двубой от 21-ия кръг на Бундеслигата. Домакините победиха с 3:2 след много обрати и автогол на Гвардиол.

Още в 12-та минута Томас Мюлер даде ударно начало на мача и 1:0 за Байерн. Малко по-късно в 27-та минута дойде и изравнителен гол за Лайпциг - Андре Силва се възползва от грешка в центъра на терена и последвалата контраатака завърши с резултат 1:1.

В 36-та минута нов гол на Мюлер донесе радост за баварците, но той бе бързо отменен заради нарушение на Левандовски срещу Йошко Гвардиол. Все пак Лева се реваншира в 44-та минута и с глава удвои преднината на Байерн за 2:1.

Втората част започна на бързи обороти. След няколко добри атаки и за двата отбора в 53-та минута Нкунку мина зад гърба на отбраната и сам срещу Мануел Нойер не сгреши за 2:2. Малко след това дойде и развръзката в мача - в 58-та минута Гнабри центрира отдясно, но топката рикошира в тялото на Гвардиол и стана неспасяема за вратаря - 3:2. Tака автоголът реши двубоя.