Левандовски с хеттрик и победа за Байерн (видео)

Кьолн и Байерн Мюнхен изиграха мач от 19-ия кръг на Бундеслигата. Гостите и лидери във временното класиране победиха с 0:4 като Левандовски отбеляза хеттрик.

Първият гол падна още в 9-та минута, когато Левандовски с десен крак простреля вратата на Марвин Швабе за 0:1. След проверка с ВАР попадението беше зачетено, тъй като системата не отчете засада. Вторият гол дойде в 25-та минута след като Толисо направи двойно подаване с Мюлер и нанесе мощен удар от въздуха към десния горен ъгъл на вратата на домакините за 0:2.

В 32-та минута Кьолн стигна до дългоочаквания гол след много добри минути, но той бе отменен заради засада. Малко преди края на първата част Лева отново опита с добър удар, но Швабе спаси.

В 62-та минута Левандосвки отново бе точен за 0:3 и приключи интригавата в мача. Малко след това домакините опитаха с добра атака, но Нойер спаси и запази резултата непроменен. В 74-та минута пак Левандовски даде още преднина на отбора си и оформи крайното 0:4.