Дортмунд надви още един съперник и приближава Байерн по точки (видео)

Айнтрахт Франкфурт и Борусия Дортмунд изиграха двубой от 18-ия кръг на Бундеслигата. След оспорвана битка "жълто-черните" победиха с 2:3 и намалиха разликата с отбора на Байерн, който вчера изгуби своя двубой с Борусия Мьонхенгладбах.

Първото полувреме успехи жънеха само домакините. Рафаел Сантос Боре отбеляза в 15-та и отново в 24-та минута за 2:0 и прати играчите на Борусия в съблекалните за размисъл.

Марко Розе явно е успял добре да мотивира футболистите си, тъй като през второто полувреме те се бореха за победа и нищо по-малко от това. В 71-та минута Ройс и Холанд оформиха добра атака, която Торган Азар завърши с гол в долния десен ъгъл за 2:1.

В 87-та минута дойде и изравнителния гол при подаване на Мюние. Джуд Белингам с глава даде глътка въздух на отбора си при 2:2. Финалното попадение дойде само 2 минути след това. Махмуд Дахуд с прекрасен фалцов удар от границата на наказателното поле оформи крайното 2:3.