Дортмунд удари само три пъти боксовата круша (видео)

Борусия Дортмунд спечели срещу Гройтер Фюрт с 3:0 в мач от 16-тия кръг на Бундеслигата. Две от попаденията вкара норвежката звезда Ерлинг Холанд. Първото падна в 33-ата минута. Максимилиан Бауер игра с ръка в наказателното поле, което първоначално не бе забелязано от съдията, но и тук ВАР се намеси и бе отсъдена дузпа за Борусия. Зад топката застана Ерлинг Холанд, който не остави шансове на стража на гостите.

В 82-ата минута Юлиан Брандт центрира от пряк свободен удар, а Холанд с глава вкара второто си попадение в срещата.

Крайния резултат оформи резервата Дониел Мален с гол минута преди края.

Така Борусия вече има 34 точки на втората позиция в класирането. Гройтер се е запътил към връщане във Втора Бундеслига, тъй като е последен с едва 4 пункта.

В друг двубой от Бундеслигата тази вечер Байер Леверкузен и Хофенхайм завършиха наравно 2:2