Безпощаден Байерн пак побеждава (видео)

Щутгарт и Байерн Мюнхен изиграха мач от 16-ия кръг на Бундеслигата. Победител в двубоя бе шампиона Байерн с 0:5.

След слабото начало двата отбора бързо заиграха на по-добро темпо. Първото добро положение дойде в 17-та минута, когато Серж Гнабри се опита са отбележи, но бе спрян от Флориан Мюлер. В 40-та минута започнаха и головите попадения. Първото бе за Серж Гнабри, който с хубав изстрел в далечния ъгъл откри резултата за 0:1. Добра възможност за домакините се откри в самия край на първата част, но на Филип Фьостер не му достигна прецизност да завърши атаката.

В 53-та минута Гнабри отново отбеляза за 0:2, а малко след това се подредиха гол след гол. В 69-та минута Левандовски се разписа и повтори пак 3 минути по-късно като промени резултата на 0:4. В 74-та минута дойде и финалният гол за баварците и хеттрик за Серж Гнабри. Така Байерн Мюнхен победи с 0:5 и остава стабилно на върха във временното класиране на Бундеслигата.