Байерн претърпя загуба от Аугсбург

Аугсбург и Байерн Мюнхен изиграха мач от 12-ия кръг на Бундеслигата. Домакините изненадващо победиха лидера с 2:1. Отборът на Аугсбург макар и заемащ една от последните позиции във временното класиране успя да надвие баварците.

Първото попадение в двубоя дойде в 23-та минута, когато Мадс Педерсен даде преднина на Аугсбург за 1:0. Той бе точен с удар от около 15 метра, завършвайки добра контра на своя тим, без да остави шансове на Мануел Нойер.

Малко след това в 36-та минута Андре Хаан даде още кураж на съотборниците си и удвои резултата на 2:0. Единствен Левандовски успя да се разпише с 1 гол и да намали резултата на 2:1 в 38-та минута, възползвайки се от суматоха в отбраната на съперника при едно центриране в наказателното поле.

След почивката баварците опитаха да стигнат до нов гол, но в крайна сметка това не се случи.