Гол в последната минута провали успеха на Вердер

Вердер Бремен завърши наравно 1:1 с Борусия Мьонхенгладбах в мач от 26-и кръг на германската Бундеслига. Още в 3-ата минута домакините имаха шанс да дръпнат в резултата, но удар на Вагнер с глава срещна гредата. Малко по-късно Тим Боровски също обстрелва вратата на гостите, но без успех.

В 24-ата минута Клаудио Писаро също бе близо до попадение, но удара му мина встрани от вратата. В 39-ата минута той асистира на Вагнер, който с глава прати топката в мрежата на гостите за 1:0.

През второто полувреме играчите на Вердер опитаха да вкарат втори гол и с това да увеличат аванса си, но удари на Фрингс и Фриц не попаднаха в целта. В самия край на срещата, Данте с глава донесе точката за своя отбор и разочарование за феновете на Вердер.