Байерн Мюнхен прегази Леверкузен, вкара 5 гола за по-малко от полувреме

Байерн Мюнхен се разправи по безапелационен начин с Байер Леверкузен в двубой от осмия кръг на Първа Бундеслига. "Баварците" разнебитиха съперника с впечатляващото 5:1.

Очакваше се мачът да бъде далеч по-равностоен, тъй като двата отбора имаха еднакъв актив от точки преди този кръг. Байерн обаче си свърши работата още преди почивката.

Двубоят на "БайАрена" започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 4-ата минута. Упамекано се оказа на точното място при центриране от фал и свали топката към Левандовски, който я засече технично от движение и порази противниковата врата – 0:1.

Бърза атака отново мина през Сане, но беше завършена от Лева за 2:0 в 30-ата минута. Авансът на мюнхенци стана класически в 34-ата, когато Зюле стреля и кълбото се отклони в тялото на Томас Мюлер, с което заблуди Храдецки.

Само 60 секунди по-късно гостите отбелязаха и четвърти гол. "Аспирините" много бързо загубиха топката след изпълнение на център, а Томас Мюлер подаде към връхлитащия Гнабри, който от движение матира съперника – 0:4.

В 38-ата минута Серж Гнабри вкара нов гол за своя тим. През второто полувреме "аспирините" все пак успяха да стигнат до гол чрез Патрик Шик в 55-ата минута. Байерн пък видимо намалиха темпото и мачът просто се доигра.