Дортмунд смело застава на първото място с 2 гола на Холанд (видео)

Отборите на Борусия Дортмунд и Майнц 05 изиграха мач от 8-ия кръг на Бундеслигата. Домакините победиха с 3:1 и заеха първото място във временното класиране. На стадион "Сигнал Идуна парк" присъстваха 62 000 зрители.

Двубоят започна шеметно и още в 3-та минута Марко Ройс даде преднина на отбора си. След изстрел с ляв крак топката попадна в десния ъгъл на вратата на Майнц за 1:0. Следващият гол бе отново на сметката на жълто-черните. В 54-та минута звездата на отбора Ерлинг Холанд стреля с ляв крак точно в центъра на вратата за 2:0.

Домакините продължаваха да владеят добре топката, но все пак получиха изненада в 87-та минута, когато малко преди края на мача Майнц 05 върна един гол за 2:1. Буркарт стреля към вратата на Грегор Кобел и даде шанс на своя тим да мечтае за равенство. Това така и не се случи. Холанд оформи крайното 3:1 след като в 90-та минута отбеляза за Борусия Дортмунд и зарадва феновете на отбора с победа и задминаване на Байерн Мюнхен.