Айнтрахт шокира Байерн насред "Алианц Арена" (видео)

Айнтрахт шокира Байерн насред

Айнтрахт шокира Байерн насред "Алианц Арена" за първа победа в Бундеслигата. Баварският колос отстъпи с 1:2 на тима от Франкфурт в среща от 7-ия кръг на Бундеслигата. Загубата идва след девет поредни победи на “червените" във всички турнири и е първа на този стадион от две години насам.

Трябва да се отбележи, че страхотен мач направи вратарят на Айнтрахт, който се отчете с доста спасявани - някои от тях феноменални. Веднъж пък и гредата му помогна след удар на Серж Гнабри в 44-ата минута.

Леон Горетцка изведе домакините напред в 29-ата минута, но само три по-късно Мартин Хинтерегер изравни. Горетцка вкара попадението за Байерн, но след това на няколко пъти не съумя отново да се разпише.

В крайна сметка - в 83-ата Филип Костич донесе трите точки на “орлите", които до този кръг нямаха нито една победа. От друга страна новият наставник на шампионите Юлиан Нагелсман записа първа загуба начело на отбора.