Байерн не допусна изненада срещу Гройтер Фюрт (видео)

Байерн Мюнхен стигна до очаквана победа с 3:1 при визитата си на Гройтер Фюрт в мач от 6-ия кръг на Бундеслигата. Без да хвърлят твърде много усилия баварците прибавиха нови три точки в актива си. Те играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като Бенжамен Павар получи директен червен картон в 48-ата минута, но и това не попречи на играчите на Юлиан Нагелсман да вземат своето.

Байерн откри резултата в десетата минута чрез Томас Мюлер, завършил добрата контраатака. Баварците бяха по-активният отбор и малко след изтичането на половин час игра забиха второ попадение със стрелба извън наказателното поле. Този път негов автор се оказа Джошуа Кимих, а с хубаво подаване се отличи Лерой Сане. В оставащото време до почивката гредата спаси Гройтер Фюрт при удара на Роберт Левандовски.

В 48-ата минута Бенжамен Павар спъна откъсващия се Юлиан Грийн и получи директен червен картон за това си действие.

В 68-ата минута интригата окончателно беше ликвидирана. Гройтер Фюрт си вкара автогол чрез Себастиан Грисбек, който правеше опити да блокира Левандовски при центриране на Кимих в пеналта.

В 88-ата минута домакините  стигнаха до почетно попадение. Седрик Итен получи чудесно центриране в наказателното поле и с глава отбеляза за 1:3. Това бе негов първи гол за Гройтер Фюрт в Бундеслигата. Байерн обаче се поздравиха с крайния успех.