Дортмунд и Леверкузен направиха супер мач, BVB е крайният победител (видео)

Борусия Дортмунд и Байер Леверкузен си спретнаха истинско зрелище в мач от 4-ия кръг на германската Бундеслига. Двата тима си вкараха общо 7 гола, а в крайна сметка BVB си тръгнаха с трите точки от "БайАрена".

В 9-ата минута "аспирините" поведоха. Флориан Виртц получи отличен пас от Паулиньо и прати топката във вратата.

В 37-ата минута Борусия стигна до изравнителен гол. Ерлинг Холанд засече с глава центриране на Тома Мюние и възстанови паритета. Малко след това попаднеие на гостите бе отменено заради нарушение в атака на Джуд Белингам.

Домакините стигнаха до нов аванс с попадение на Шик в самия край на полувремето, а в 49-ата минута Брандт изравни за 2:2. Последва трети аванс за Леверкузен чрез Диаби, който се разписа в 55-ата минута.

В 71-ата минута с превъзходно изпълнение от пряк свободен удар Рафаел Герейро възстанови равенството.

Четири минути след това Дортмунд направи пълен обрат. Одийон Косуну удари Марко Ройс в наказателното поле. Даниел Зиберт посочи бялата точка след намесата на ВАР. Зад топката застана Холанд, който не сбърка за 3:4.

След този мач рурците са втори в класирането с 9 точки, а "аспирините" са на 5-ата позиция с две точки по-малко.