Байерн победи Кьолн след голово пиршество (видео)

Байерн Мюнхен успя да се пребори с Кьолн с 3:2 в мач провел се на Алианц Арена.

Двубоят започна с минута мълчание в памет на починалия наскоро легендарен играч на баварците Герд Мюлер.

Първото полувреме се оказа по-слабо от второто, но и то изобилстваше от интересни ситуации. В 19-та минута по невнимание на Мануел Нойер имаше опасност пред вратата на баварците, а минута по-късно играта се пренесе и пред вратаря на Кьолн.

В 33-та минута имаше съмнения за дузпа в полза на баварците, но реферът Мартин Петерсен даде знак играта да продължи.

Второто полувреме започна шеметно и 5 минути след началто Левандовски нанесе първия удар във вратата на Кьолн и даде преднина на отбора си.

Следващите голове паднаха един след друг. Съответно в 59-та Серж Гнабри даде още тласък на баварците, а в 60-та и 62-та Антони Модест и Марк Ут изравниха за Кьолн.

Последното попадение в мача беше дело отново на Серж Гнабри, който оформи крайното 3:2 за Байерн Мюнхен.