Байерн и Аякс с реми в контрола

Байерн Мюнхен стигна само до равенство - 2:2 срещу Аякс във втората си лятна контрола под ръководството на новия старши треньор Юрген Нагелсман. Проверката се игра на “Алианц Стейдиъм" в Мюнхен, като баварците бяха в доста експериментален състав, а гостите от Амстердам също не бяха в оптималния си вид.

Закария Лабяд откри резултата за шампиона на Нидерландия с попадение в 10-та минута. Ерик Максим Чупо-Мотинг възстанови равенството в 40-та минута. Баварците осъществиха пълен обрат малко след почивката, когато защитникът Танги Нианзу се разписа. Аякс стигна до втори гол в 50-та минута, когато Виктор Йенсен се разписа.

За Байерн игра новопривлеченият - Дайо Упамекано. За Аякс пък неофициален дебют направи новото попълнение - дошлият от Фейенорд Стивън Бергюс.