Вердер изпадна, Кьолн се измъкна 4 минути преди края

Проведоха се мачовете от последния кръг от Бундеслигата. Борусия Дортмунд победи Байер Леверкузен с 3:1 и спечели бронза, изпреварвайки с три точки четвъртия Волфсбург, който изненадващо отстъпи като домакин на Майнц 05 с 3:2.

Най-голямата драма обаче бе свързана с отборите от дъното в таблицата. Арминия победи Щутгарт като гост с 2:0 и завърши на 15-то място. Кьолн пък победи Шалке 04 с 1:0, като единственото попадение падна в 86-та минута. Конкурентът Вердер Бремен пък претърпя домакинска загуба с 4:2 и това развитие на събитията помогна на Кьолн да напусне предпоследното място и да завърши кампанията си на 16-то място. Бременци от своя страна напускат елита като втория най-слаб отбор в лигата.