Дортмунд си подпечата визата за Шампионска лига (видео)

Борусия Дортмунд победи като гост Майнц с 3:1 и си подпечата визата за турнира Шампионска лига през следващия сезон. Вестфалци събраха 61 точки и са на 4 пред петия в подреждането Айнтрахт Франкфурт кръг преди края на шампионата.

До паузата резултатът вече бе 0:2, след като попадения бяха реализирали Рафа Герейро и Марко Ройс. Асистенциите и за двата гола бяха дадени от намиращия се в превъзходна форма Джейдън Санчо.

В 80-ата минута "жълто-черните“ направиха резултата класически. Юлиан Бранд бе изведен сам срещу Дамен и се разписа само четири минути, след като се появи на терена.

В добавеното време на мача ВАР сигнализира на главния рефер Харм Осмерс за нарушение в наказателното поле и той отсъди дузпа в полза на Майнц. Зад топката застана Куайсон, който преодоля Роман Бюрки за 1:3. Разбира се, този гол не повлия по никакъв начин върху изхода на срещата.