Левандовски изравни рекорд на Герд Мюлер при реми на Байерн

Фрайбург и Байерн Мюнхен завършиха наравно 2:2 в мач от предпоследния 33-и кръг на германската Бундеслига,

Голямата звезда на "баварците“ Роберт Левандовски отбеляза 40-ия си гол за сезона в първенството и по този начин изравни рекорда на легендарния Герд Мюлер от сезон 1971/1972. Полякът ще има възможността дори и да подобри рекорда, ако се разпише в последния кръг, когато Байерн приема Аугсбург.

Левандовски откри резултата в 26-ата минута от дузпа, но Мануел Гулде изравни три минути по-късно.

В началото на втората част прекрасен пробив на Сане завърши с подаване към Гнабри, който прати топката в мрежата. Попадението обаче не бе зачетено поради засада. Малко по-късно Алаба намери Мюлер в наказателното поле, а той свали топката за Сане и той се разписа, а този път голът бе зачетен.

Кристиан Гюнтер изравни за крайното 2:2 в 81-ата минута.