Холанд помогна на Дортмунд за успеха над Волфсбург (видео)

Борусия Дортмунд записа успеха като гост на Волфсбург - 2:0 в двубой от 31-ия кръг на Бундеслигата, игран на стадион "Фолксваген Арена".

Вицешампионите откриха резултата в 12-ата минута чрез голямата си звезда Ерлинг Холанд. Норвежецът се възползва от груба грешка на Баку и реализира хладнокръвно за 0:1.

"Вълците" също имаха добри положения, но бяха неточни при опитите си.

Точно преди изтичането на час игра стана интересно, защото халфът на гостите Джъд Белингам получи втори жълт картон и беше изгонен. Това обаче не попречи особено на гостите и в средата на второто полувреме Холанд вкара втори гол след асистенция на Махмуд Дахуд. По този начин бе оформен и крайния резултат.

Така петият Борусия Дортмунд вече има 55 точки и се доближи до зона "Шампионска лига". Третият Волфсбург е с 57 пункта, а с точка по-малко е Айнтрахт, който играе довечера.