Байерн Мюнхен удари Леверкузен и е на победа от титлата (видео)

Байерн Мюнхен се протегна към девета поредна сребърна салатиера, побеждавайки Байер Леверкузен с 2:0 в двубой от 30-ия кръг на германската Бундеслига. Хората на Ханзи Флик тотално надиграха съперника през първото полувреме, когато реално спечелиха мача.

В 7-ата минута резултатът бе открит от Чупо-Мотинг. Атаката започна с хубаво подаване на Дейвид Алаба към Томас Мюлер, но Лукас Храдецки спаси. Топката стигна до Чупо-Мотинг и след рикошет в Свен Бендер се спря в мрежата.

Коман направи сериозен пропуск след индивидуален пробив в 11-ата минута, а в 13-ата домакините стигнаха до втори гол. Грешка на Синкгравен позволи на Кимих да стреля необезпокояван и германският национал не сбърка.

След почивката "аспирините" поизравниха играта и дори по случайност нацелиха гредата, но като цяло баварският колос много спокойно задържаше преднината си, макар да действаше с видимо намалени обороти.

Така хегемонът Байерн Мюнхен събра 71 точки на върха и води с цели десет на втория РазенБалшпорт Лайпциг, като шампионите могат да грабнат титлата в следващия кръг.