Дортмунд взе своето срещу Вердер (видео)

Борусия Дортмунд се наложи с 4:1 при домакинството си на Вердер Бремен в среща от кръга на Бундеслигата. В 14-ата минута Рашица откри резултата и даде някакви надежди на "Бременските музиканти", че могат да спечелят нещо. До края на първата част обратът бе факт.

След половин час игра Рейна изравни, а Холанд добави два гола. В 34-ата той се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Ройс. А 4 минути по-късно норвежецът реализира ново попадение, след като двама играчи на Вердер опитаха да изчистят центриране по земя, но вместо това подадоха към младата звезда на Дортмунд.

След почивката мачът се доиграваше, а въпреки това BVB стигна до още един гол. В 87-ата минута Хумелс отправи удар с глава, след центриране от корнер, като Емре Джан опита да играе с топката, но не успя, а въпреки това с нея  игра Селасие и тя попадна в мрежата - автогол! Така бе оформен крайния резултат.

За Вердер това е 5-та поредна загуба. Те остават с 30 точки на 13-та позиция. BVB е 5-ти с 49 пункта.