Байерн докосва титлата след успех над Волфсбург (видео)

Байерн Мюнхен излъга Волфсбург с 3:2 като гост в среща от 29-ия кръг на германската Бундеслига, играна на стадион "Фолксваген Арена". Навършилият 18 години в края на месец февруари Джамал Мусиала обра овациите и бе играч на мача.

Баварците вече имат актив от 68 точки и оглавяват класирането с преднина от седем пункта пред РБ Лайпциг. Вълците са трети с 54.

Мусиала изнесе поредния си силен мач за колоса от Мюнхен, реализирайки две попадения. Точен за Байерн беше и Ерик Максим Чупо-Мотинг, като всики голове за тима на Ханзи Флик през първото полувреме.

Волфсбург отказа да се предаде без бой, но силите му стигнаха за попаденията на Ваут Вегхорст преди почивката и Максимилиан Филип девет минути след подновяването на играта. В края на мача нова контузия получи Люка Ернандес.

Четвъртият в подреждането – Айнтрахт Франкфурт, понесе тежко поражение с 4:0 при гостуването на Борусия Мьонхенгладбах.