Дортмунд с труден успех срещу Щутгарт (видео)

Борусия Дортмунд взе труден успех с 3:2 като гост над Щутгарт и продължава сериозната си битка за класиране в Шампионската лига през следващия сезон.

В 17-ата минута Щутгарт излезе напред в резултата. Борна Соса центрира в наказателното поле и Саша Каладжич с глава се разписа за 1:0, като голът му бе изключително красив.

Веднага след почивката Джъд Белингам се възползва от много добро подаване на Джовани Рейна и с точен удар не остави шансове на стража на домакините. В 52-ата минута "вестфалци" направиха обрата пълен. Автор на гола стана Марко Ройс, който отбеляза след подаване на Матийо Морей.

В 78-ата минута резултатът отново бе равен, след мълниеносната контраатака на домакините, като Даниел Дидаки бе изведен вляво в наказателното поле и той се разписа с плътен удар за 2:2.

Още в 80-та минута Ансгар Кнауф направи 3:2. 19-годишното крило си намери позиция за изстрел от границата на наказателното поле и с прекрасен диагонален удар реализира първото си попадение в Бундеслигата.

Борусия Дортмунд е на пето място в класирането с 46 точки, а Щутгарт остава девети с 39 пункта.