Минимална победа доближава Байерн до поредната титла (видео)

Байерн Мюнхен записа минимална, но доста важна победа с 1:0 при гостуването си на РБ Лайпциг в дербито на 27-ия кръг в Бундеслигата. Така баварците дръпнаха със 7 точки на върха и едва ли някой допуска, че може да изпусне първото място в оставащите седем кръга до края.

В герой за тима на Ханзи Флик тази вечер се превърна Леон Горецка, който вкара единствения гол. Той падна в 38-ата минута след асистенция на Томас Мюлер. Ветеранът се включи от дълбочина и бе намерен с дълъг пас вдясно от вратата на домакините. Мюлер върна топката към връхлитащия Леон Горецка, който от движение с безпощаден удар вкара за 0:1.

Малко след почивката Дани Олмо бе близо до гола, но нямаше късмет. До края на мача Мюлер можеше да се разпише, но и това не се случи и така резултатът остана непроменен.